Pasjonaci fotografii z pewnością nie raz brali udział w festiwalach fotograficznych albo przynajmniej mieli ochotę na takowe się wybrać. Zarówno w Poznaniu, jak i innych miejscowościach co jakiś czas organizowane są tego typu wydarzenia. Aby dowiedzieć się kilku podstawowych informacji na ten temat, warto przeczytać ten artykuł.

Wielkopolski Festiwal Fotografii im. Ireneusza Zjeżdzałki.

Jest to jeden z najpopularniejszych festiwali fotograficznych w Poznaniu. Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Patronem festiwalu jest Ireneusz Zjeżdżałka, który to zadebiutował jako fotograf w końcu lat 90. na 8 Krajowym Salonie Fotografii Artystycznej „Żary 98”. Co ciekawe, w 2002 roku został nagrodzony Medalem Młodej Sztuki, a także został członkiem ZPAF.

Cały festiwal ma na celu przegląd twórczości fotografów z Wielkopolski. Całość realizowana jest na kilku poziomach zaawansowania, dlatego każdy pasjonat robienia zdjęć znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo odbywają się tam szerokie działania edukacyjne. Jesteśmy świadkami wielu konkursów i wystaw fotograficznych, które podejmują tematykę naszego regionu. Do współorganizacji zaprasza się również instytucje kultury, a nawet organizacje pozarządowe, które w połowie października, co dwa lata przeprowadzają ciekawe projekty fotograficzne. Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu regularnie zbiera wszelkie informacje na temat wszystkich festiwalowych wydarzeń, które mają miejsce w wielu miejscach publicznych. Następnie opracowuje się je w formie katalogu. W późniejszym czasie rozsyłany jest do różnych instytucji, stowarzyszeń i szkół po to, aby wiedza o fantastycznych dokonaniach wielkopolskich fotografów zapisała się na trwale w świadomości osób, które związane są z tą piękną sztuką. Jest to idealna impreza dla wszystkich osób, które kochają fotografie.

Opolski Festiwal Fotografii

Jest to wydarzenie, które po raz pierwszy zostało zorganizowane w 2010 roku. Od tej pory to cykliczna impreza fotograficzna, która cieszy się wielką popularnością. Głównym założeniem tego festiwalu jest przede wszystkim prezentacja najważniejszych polskich twórców, którzy zajmują się zarówno fotografią, jak i promocją młodych artystów. Co roku jesteśmy świadkiem różnych tematów, dzięki temu za każdym razem mamy do czynienia z dużą odmiennością i urozmaiceniem. Większość prezentacji i wystaw jest zdominowana przez fotograficzny dokument, który jest indywidualną wizją fotografa. W ten sposób może on przedstawić rzeczywistość zgodnie z własnymi odczuciami.

Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi

Po raz pierwszy festiwal miał miejsce w 2001 roku. Co ciekawe, było to jedno z pierwszych wydarzeń fotograficznych w naszym kraju. Powstał on z inicjatywy studentów, za zgodą i z pomocą wykładowców socjologii. W dzisiejszych czasach jest to idealne miejsce, aby zaprezentować różne formy i rodzaje fotografii. Dodatkowo jest w pewnym stopniu motywacją do poszukiwania alternatywnych, nietypowych metod wyrażania się poprzez fotografię. Bilety na te wydarzenia można kupić poprzez system online. Na oficjalnej stronie publikowane są praktyczne informacje na temat tej imprezy: harmonogram wydarzeń, ceny, sposób zakupu biletów, godziny otwarcia wystaw, informacje o ewentualnych obostrzeniach, które związanie są z epidemią koronawirusa. Organizatorem całego wydarzenia jest Fundacja Edukacji Wizualnej. Zapewnia wszystkim uczestnikom spotkania na wysokim poziomie, a także bardzo ciekawy program.

Nasi Partnerzy

Sklep z markowymi narzędziami Tooles.pl Suplementy i tabletki na włosy od eNaturalnie.pl Kamieniołomy  - importer kamieni półszlachetnych